دانشجو يار
دانلود مقاله تحلیل تطبیقی منابع گردشگری روستاهای هدف گردشگری استان مازندران (مطالعه موردی: روستاهای جلگه ای و کوهستانی) تحت word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله کشت سه بعدی سلول های CD34+ خون بند ناف روی داربست DBM پوشش یافته با سلول های بنیادی سوماتیک نامحدود (USSC) تحت word دارای 19 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله کشت سه بعدی سلول های CD34+ خون بند ناف روی داربست DBM پوشش یافته با سلول های بنیادی سوماتیک نامحدود (USSC) تحت word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی دانلود مقاله کشت سه بعدی سلول های CD34+ خون بند ناف روی داربست DBM پوشش یافته با سلول های بنیادی سوماتیک نامحدود (USSC) تحت word ،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله کشت سه بعدی سلول های CD34+ خون بند ناف روی داربست DBM پوشش یافته با سلول های بنیادی سوماتیک نامحدود (USSC) تحت word :

مقاله کشت سه بعدی سلول های CD34+ خون بند ناف روی داربست DBM پوشش یافته با سلول های بنیادی سوماتیک نامحدود (USSC) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1389 در مجله علوم پزشکی مدرس، آسیب شناسی زیستی (علوم پزشکی مدرس) از صفحه 63 تا 81 منتشر شده است.
نام: کشت سه بعدی سلول های CD34+ خون بند ناف روی داربست DBM پوشش یافته با سلول های بنیادی سوماتیک نامحدود (USSC)
این مقاله دارای 19 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله هم کشتی سه بعدی
مقاله تکثیر و تزاید سلولی
مقاله سلول های بنیادی خون بند ناف
مقاله داربست DBM

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: وظیفه شیران نادر
جناب آقای / سرکار خانم: سلیمانی مسعود
جناب آقای / سرکار خانم: مرتضوی یوسف
جناب آقای / سرکار خانم: کاویانی سعید
جناب آقای / سرکار خانم: ابوالقاسمی حسن
جناب آقای / سرکار خانم: نیکوگفتار مهین

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
هدف: پیوند سلولهای بنیادی خون بند ناف اغلب به علت دوز پایین سلول های CD34+ دارای محدودیت هایی در بالغین است. برای غلبه بر این محدودیت، می بایست این سلول ها قبل از پیوند مورد تکثیر و تزاید قرار بگیرند. در این تحقیق، برای هدف مذکور از هم کشتی سلول های CD34+ با منبع جدیدی از سلول های استرومال مزانشیمی یعنی سلول های بنیادی سوماتیک غیرمحدود شده روی داربست DBMاستفاده شد.
مواد و روش ها: ابتدا سلول های بنیادی سوماتیک غیرمحدود شده خون بند ناف انسانی جداسازی و بعد از تشکیل کلونی از نظر ریخت شناسی و ایمونولوژیکی شناسایی و تایید شدند. سپس سلول های خون ساز خون بند ناف CD34+ نیز از خون بند ناف تخلیص و از طریق هم کشتی دو وسه بعدی با سلول های مغذی سلول های بنیادی سوماتیک غیرمحدود شده تکثیر شدند. بعد از 3 هفته تکثیر، تعداد مشخص و مناسبی از سلول ها برای بررسی و کنترل فعالیت کلونی زایی و حفظ سلول های خون ساز اولیه مورد تجزیه و تحلیل سنجش کلونی، سنجش LTC-IC و فلوسایتومتری قرار گرفتند.
نتایج: تکثیر برون تنی سلول های خون ساز خون بند ناف، زمانی که با سلول های استرومال بنیادی سوماتیک غیرمحدود شده در حضور سیتوکین های تزایدی در شرایط دوبعدی و سه بعدی مورد هم کشتی قرار می گیرند، به طور مشخصی افزایش می یابد، به طوری که تعداد کلی سلول ها بعد از 3 هفته کشت در شرایط مختلف دوبعدی و سه بعدی دارای افزایش مداوم و نمایی بود ولی فعالیت کلونی زایی و حفظ سلول های خون ساز اولیه تا دو هفته پایدار بوده و بعد از آن روند کاهشی داشت. درصد سلول های CD34+ نیز طی 3 هفته هم کشتی، کاهش مداوم و نمایی داشت.
نتیجه گیری: این نتایج بیانگر آن است که سلول های بنیادی سوماتیک غیرمحدود شده با تولید سیتوکین های خون ساز، ماتریکس خارج سلولی، مولکول های اتصالی و ایجاد برهم کنش بین سلولی می توانند به عنوان لایه مغذی و پشتیبان مناسب برای هم کشتی و تزاید سلول های پیش ساز خون ساز خون بند ناف استفاده شوند.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

سه شنبه بیست و هفتم 7 1395
(0) نظر
برچسب ها :
X