دانشجو يار
دانلود مقاله مدل سازمانی در pdf

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 دانلود تحقیق تمایزات و شباهت های فرش کاشان و جوشقان در pdf دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود تحقیق تمایزات و شباهت های فرش کاشان و جوشقان در pdf   کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی دانلود تحقیق تمایزات و شباهت های فرش کاشان و جوشقان در pdf ،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن دانلود تحقیق تمایزات و شباهت های فرش کاشان و جوشقان در pdf :

جوشقان
جوشقان منطقه ای است کوهستانی که در کوهپایه های کوه کهرود در جنوب کاشان و در 108 کیلومتری شمال غربی اصفهان و مشرف بر شاهراه تهران اصفهان، دردره کوه ورغانه واقع شده است. در فرهنگ آبادیهای ایران نام چندین محل را تحت عنوان جوشقان می یابیم. تشابه اسمی این محل با دیگر مناطق که تولیداتی با خصوصیات جوشقان را ندارند، سبب شده تا از نظر اجتناب از سردرگمی با افزودن کلمه قالی از آن تحت عنوان جوشقان قالی یاد شود.

سوابق تاریخی
پرفسور آرتور اوپهام پوپ، جوشقان را محل استقرار کارگاههای سلطنتی بافت قالی می داند، که به وسیله شاه عباس بنا شده. به گفته این محقق نام نعمت الله جوشقانی بر بالای قالیچه ای در آرامگاه شاه عباس در قم است که آن نیز تنها تأکیدی برمحل تولد بافنده آن است. و این عقیده دلیلی بر وجود کارگاه شاهی در جوشقان نمی باشد.
این محقق عقیده دارد که قالی های زر بافتی که به اشتباه لهستانی نامیده میشود در جوشقان بافته شده.
این مطالب تنها گزیده از تاریخ قالی بافی در جوشقان بود.
ساختار
نوع گره در جوشقان فارسی و به صورت جفتی است یعنی به جای اینکه گره را به دو تار بزنند به چهار تار گره می زنند که نوعی حقه بازی است که در جوشقان به این نوع گره(دودریه) می گویند.
در بافت قالی های جوشقا نی از سه پود استفاده می شود.وظرا فت آن از15 تا30 رج می باشد.

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

يکشنبه هفتم 6 1395
(0) نظر
برچسب ها :
X